Zdjęcia z laboratorium
Nasze laboratorium jest częścią społeczności naukowej zaangażowanej w badania kwasów rybonukleinowych (RNA) w Poznaniu. Grupy badawcze które zajmują się RNA na Wydziale Biologii UAM oraz w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN współpracują ze sobą w ramach Poznańskiego Centrum Badań RNA (link: http://ibmib.amu.edu.pl/en/rna-research-center-in-poznan/ ), oraz wspólnie uczestniczą w programach międzynarodowego towarzystwa naukowego The RNA Society (link: https://www.rnasociety.org/ ), takich jak RNA Salons. Poniżej znajdują się zdjęcia między innymi z wizyt w Poznaniu znanych naukowców zajmujących się badaniami RNA oraz z konferencji dotyczących tematyki RNA.
Spotkanie podczas Polish RNA Biology Meeting w Warszawie we wrześniu 2023. Od lewej Julia Kurzawska, Joanna Zwolenkiewicz, Maciej Basczok, Joanna Kwiatkowska, Mikołaj Olejniczak, Ewelina Małecka i Ewa Stein.
Podczas konferencji 7th Meeting on Regulating with RNA in Bacteria and Archea w St. Petersburgu na Florydzie (USA) we wrześniu 2023. Na zdjęciu po lewej stronie, od lewej: Mikołaj Olejniczak, Joanna Zwolenkiewicz, Maria Mamońska and Maciej Basczok.
W naszym laboratorium w 2022. Ewa Stein, Maciej Basczok, Maria Mamońska, Julia Kurzawska i Mikołaj Olejniczak.
Podczas wizyty Prof. Olke Uhlenbecka z Northwestern University oraz z University of Colorado in Boulder (USA), który przedstawił wykład na temat “MS2 Redux: The Interaction between MS2 Coat Protein and RNA”. Na Wydziale Biologii 25 maja 2017.
Marcin Osuch, Zuzanna Wróblewska, i Joanna Kwiatkowska podczas konferencji The Ribosome Meeting w Strasburgu w lipcu 2016.
Wspólne zdjęcie podczas wizyty prof. Giseli Storz z National Institutes of Health (Bethesda, USA), która przedstawiła wykład na temat „The genes that were missed: intricate regulation provided by small RNAs and small proteins” na Wydziale Biologii 13 maja 2016.
Przed budynkiem Collegium Biologicum podczas wizyty prof. Rachel Green z Johns Hopkins University (USA), która przedstawiła wykład na temat „mRNA surveillance starts on the ribosome: biochemical and ribosomal profiling approaches” na Wydziale Biologii 2 lipca 2015. Wizyta była współfinansowana z programu Miasta Poznań.
Postdocy I doktoranci z Wydziału Biologii na konferencji 20th RNA Meeting w Madison (USA) w czerwcu 2015. Międzynarodowe stowarzyszenie The RNA Society, które zostało założone w 1996, jest społecznością naukowców zainteresowanych różnorodnymi zagadnieniami związanymi z właściwościami i funkcjami cząsteczek RNA. Coroczne spotkania towarzystwa gromadzą ponad 1000 uczestników i są okazją do omówienia najnowszych odkryć związanych z RNA.
Prof. Sarah Woodson z Johns Hopkins University (Baltimore, USA) wykorzystuje metody biochemiczne I biofizyczne w badaniach struktury RNA. Jej zainteresowania badawcze dotyczą procesu biogenezy rybosomu oraz funkcji białek opiekuńczych RNA. Podczas wizyty przedstawiła wykład na temat „Dynamic Hfq-RNA interactions during sRNA regulation”. Wspólne zdjęcie na Wydziale Biologii 18 września 2014.
Ciasto przedstawiające bakterię E. coli wraz z małymi regulatorowymi RNA, białkiem Hfq, rybosomami i aminoacylowanymi tRNA. Grudzień 2014.
Zuzanna Wróblewska i prof. Ted Karginov (University of California in Riverside) w naszym laboratorium. Październik 2014.
Zasadzenie dębu przed Wydziałem Biologii 16 maja 2013. Prof. Thomas Cech z University of Colorado in Boulder (USA) otrzymał nagrodę Nobla za odkrycie katalitycznych cząsteczek RNA. Jego zainteresowania naukowe dotyczą struktury i funkcji cząsteczek RNA, w tym długich niekodujących RNA. Podczas wizyty przedstawił wykład na temat “From the RNA World to the RNP World: Ribozymes, Telomerase, and lncRNAs”. Wizyta była współfinansowana z programu Miasta Poznań.
Na starym Mieście w Poznaniu w maju 2013. Od lewej Zuzanna Wróblewska, Thomas Cech, Paul Zaleski, Daria Sobańska, Joanna Stróżecka, Ewelina Małecka-Grajek, Agata Groszewska, Mikołaj Olejniczak.